Sejm Dzieci i Młodzieży

Informujemy, że Centrum Edukacji Obywatelskiej nie będzie odpowiadało za rekrutację do XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Proces wyłaniania uczestników tegorocznej sesji SDiM rozpocznie się pod koniec lutego. Informacje o temacie sesji oraz zasadach rekrutacji zostaną podane na stronie Sejmu i Wszechnicy Sejmowej (organizatora sesji) oraz partnerów, a także będą przekazywane bezpośrednio do szkół i mediów. Wszelkie pytania w sprawie bieżącej sesji prosimy kierować na adres sdim[at]sejm.gov[dot]pl. 

więcej 7 01 2016

Chcesz, żeby szkoła nie była tylko miejscem nauki, ale również wychowywała do życia w społeczeństwie obywatelskim? Żeby uczniowie i uczennice mieli wpływ na to, co dzieje się w szkole, żeby razem z nauczycielami i nauczycielkami decydowali o wspólnych sprawach, żeby podejmowali inicjatywę i aktywnie działali? Twoja szkoła może zostać „Szkołą demokracji”!

więcej 4 09 2015

Już po raz piąty wspieramy szkoły w organizacji demokratycznych wyborów do władz samorządów uczniowskich! Zgłoś się i dołącz do grona szkół dbających o demokratyczne standardy. W tym roku to również pierwszy krok do uzyskania certyfikatu "Szkoła demokracji"!

więcej 26 08 2015

Serdecznie zapraszamy do lektury uchwały i dalszego jej udostępniania

więcej 8 06 2015

 „Zmieniając najbliższe otoczenie, zmieniamy Polskę!”. 1 czerwca, w Międzynarodowym Dniu Dziecka po raz 21. w sali plenarnej Sejmu RP zebrał się Sejm Dzieci i Młodzieży.

więcej 2 06 2015