Lokalna Akcja Sportowa to święto całej szkoły. Jest to wydarzenie, które angażuje nauczycieli, uczniów i mieszkańców Waszej miejscowości. Poznajcie fantastyczne pomysły na tegoroczne LAS-y!

więcej 24 06 2016

Dla chcącego nic trudnego. Wystarczą kreatywni nauczyciele i wsparcie Dyrekcji. W Gorlicach udało się wybudować ściankę wspinaczkową i wprowadzić ten sport na lekcje WF.

więcej 21 06 2016

Efekt motyla na Śląsku - przeczytajcie o tym, jak działania jednych szkół dają impuls drugim i inspirują do podejmowania nowych wyzwań, realizowania pomysłów oraz wymiany dobrych praktyk.

więcej 31 05 2016

Pomysły na aktywne przerwy zachwycają nas w tym roku! Jest innowacyjnie, kolorowo i sportowo. Zobaczcie, że nie trzeba dużych nakładów finansowych, aby uczniowie świetnie się bawili. 

więcej 22 04 2016

Jak radzić sobie z problemami organizacyjnymi? Co zrobić, aby szkoła była przyjazna WF? Jak ułatwić uczniom aktywny udział w lekcjach? Zapoznajcie się z kilkoma nowatorskimi rozwiązaniami.

więcej 10 03 2016

W szkołach trwa wielkie planowanie Lokalnych Akcji Sportowych. Oto dwie świetne propozycje na LAS: "Sportowy zawrót głowy" w Krakowie i "Rodzinny Turniej Herosów" w Katowicach. 

więcej 26 02 2016

Nauczyciele z Klasą wiedzą, że WF to nie tylko sport, ale również obszar kształtowania kompetencji niezbędnych w dorosłym życiu. Oto relacje z przebiegu zadania "Sport receptą na sukces".

więcej 19 02 2016

Poprosiliśmy nauczycieli obecnych na Zimowej Olimpiadzie Pomysłów o podzielenie się opisem prezentowanych aktywności. W ten sposób możecie skorzystać z ich fantastycznych pomysłów. 

więcej 28 01 2016

Jednym z najczęściej wybieranych zadań w III edycji programu jest "Ruch na lekcjach i aktywne przerwy". Przeczytajcie kilka pomysłów na to jak w kilka minut zaktywizować Waszych uczniów.

więcej 22 01 2016

Zadania semestralne już pojawiły się na blogach szkół. Polecamy bogaty zbiór filmów, scenariuszy lekcji i pomysłów ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Lesznie na to jak wspierać nauczycieli z klas I-III. 

więcej 14 01 2016

Strony

e