Kontakt

Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej

kwoie[at]ceo.org[dot]pl
792 435 589 - Rafał Belka
www.ceo.org.pl/koss/kwoie
Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej
ul. Noakowskiego 10
00-666 Warszawa

Międzyszkolne Kluby Olimpijskie

mkol[at]ceo.org[dot]pl
facebook.pl/ceo.mkol

Polecamy

Na EduTubie znajdziesz projekty z lat poprzednich, testy oraz materiały pomocnicze przygotowane na zeszłe edycje KWOiE. Zwracamy uwagę, że materiały na EduTubie nie są w pełni dostosowane do bieżącej edycji konkursu. Międzyszkolne Kluby Olimpijskie to społeczność uczniów - zwycięzców poprzednich edycji i obecnych uczestników konkursu - którzy wspólnie przygotowują się do KWOiE. Głównym miejscem działania MKOl są zajęcia w wybranych szkołach i strona na Facebook'u. NBPortal zawiera dużo więcej prezentacji i filmów wyjaśniających zagadnienia ekonomiczne niż wykorzystujemy w KWOiE. Znajdziesz na nim m.in. szereg artykułów, słownik ekonomiczny czy gry. Portal prowadzi również kursy internetowe.
CEO prowadzi serię programów edukacji globalnej, w ramach których jest dostępny zbiór bezpłatnych materiałów edukacyjnych (w tym filmów). Strona pokazuje, jak realizować podstawę programową włączając do niej tematy globalne. TED to zbiór kilkunastominutowych wystąpień. Używając tagów lub wyszukiwarki można wybrać znaleźć wśród nich głos w dyskusji na aktualne tematy. Większość nagrań jest dostępna z napisami w języku polskim. W KWOiE korzystamy ze zdubbingowanych nagrań umieszczonych w KhanAcademy - Polski. Cała KhanAcademy zawiera jednak dużo więcej filmów edukacyjnych kierowanych do uczniów, z których duża część ma napisy w jezyku polskim.
Udacity to platforma bezpłatnych kursów prowadzonych przez - głównie amerykańskich - wykładowców akademickich. Zarówno język, forma jak i treść części kursów pozwalają na ich polecenie gimnazjalistom. Większość matriałów jest niedostępna w języku polskim. Księgarnia Unii Europejskiej pozwala na pobieranie oraz bezpłatne zamawianie druków publikacji o tematyce europejskiej. Większość publikacji jest dostępna w języku polskim. Gapminder to łatwe w obsłudze narzędzie do "zabawy" danymi. Pozwala samodzielnie weryfikować hipotezy w oparciu o przejrzyste i dynamiczne wykresy. Narzędzie dostępne w języku angielskim.