Wirtualny Festiwal Wielokulturowy

Zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w Wirtualnym Festiwalu Wielokulturowym. Będzie to okazja do spotkania z innymi kulturami i religiami, sprawdzenia swojej wiedzy oraz twórczego działania na rzecz tolerancji i szacunku dla inności!

Głównym tematem tegorocznego festiwalu będą wyznania religijne w Polsce i na świecie. Zachęcamy was więc do przejrzenia materiałów o wielokulturowości pod kątem mniejszości wyznaniowych. Będą też ćwiczenia dotyczące mniejszości etnicznych, cudzoziemców w Polsce, różnic międzykulturowych, zjawiska dyskryminacji. Nie zabraknie zadań, w których liczyć będzie się kreatywność i oryginalne pomysły.  Zadania będą miały  różne poziomy trudności, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Ci spośród Was, którzy poprawnie rozwiążą zadania zostaną nagrodzeni, a Wasze wyniki będą widoczne na platformie festiwalu!

Kiedy i gdzie?

 

Festiwal odbędzie się 22 września  i potrwa 3 godziny zegarowe (10.00-13.00). Organizowany jest na platformie internetowej Centrum Edukacji Obywatelskiej. W dniu festiwalu wejdźcie na stronę www.festiwal.ceo.org.pl i kliknijcie na obrazek festiwalu wielokulturowego. 

Jak wziąć udział?

Zgłoście swoją grupę przez formularz zgłoszeniowy (na dole strony). Pamiętajcie, że grupy mogą być maksymalnie 5-osobowe! 

Co jeszcze można zrobić, żeby przygotować się do festiwalu? Załóżcie darmowe konta w programach internetowych canva.com i piktochart.com, które umożliwiają szybkie i proste tworzenie grafik, prezentacji i plakatów. Będą Wam potrzebne w trakcie festiwalu! Przeczytajcie też regulamin, dzięki któremu dowiecie się, jak w praktyce wyglądać będzie wydarzenie. 

W oczekiwaniu na Festiwal zachęcamy do obejrzenia filmiku „Co kryje miasto”, który pokazuje jak uczniowie warszawskich szkół oprowadzają mieszkańców  stolicy po świątyniach różnych religii.

 

Wirtualny Festiwal Wielokulturowy organizowany jest w ramach projektu „Cztery strony Warszawy. Młodzi przewodnicy po wielokulturowej stolicy” dofinansowanego przez Urząd m.st. Warszawy.  

 

 

 

 

Skojarzone pliki: 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY na Wirtualny Festiwal Wielokulturowy