Aktualności

Zapraszamy do lektury pierwszego w Polsce opracowania, które opisuje współpracę organizacji społecznych i szkół. Zostało stworzone przez Fundację Pole Dialogu i Centrum Edukacji Obywatelskiej na podstawie eksploracyjnego badania społecznego. W raporcie zostały zawarte m.in. charakterystyka relacji i wynikających z nich potrzeb, oczekiwań, motywacji i barier oraz rekomendacje, które pozwolą obu szkołom i organizacjom społecznym lepiej zrozumieć wyzwania, jakie przed nimi stoją.
Ogłaszamy konkurs, w którym nagrodą jest wydana w formie papierowej publikacja “Wychowanie to podstawa”. Publikacja ta to źródło wiedzy oraz wartościowych wskazówek i inspiracji pomocnych w sytuacjach kryzysowych i w codziennej pracy z uczniami i uczennicami. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na pytanie "Jakie jest Twoje najwspanialsze wychowawcze doświadczenie w pracy z uczniami i uczennicami?" w komentarzu pod postem na naszym profilu na Facebooku.
Firma doradcza PwC z okazji 30-lecia obecności w Polsce realizuje projekt „Sztuka dostrzegania”, będący unikalnym połączeniem świata sztuki i biznesu oraz działań społecznych. We współpracy z domem aukcyjnym DESA Unicum oraz malarzem Michałem Zaborowskim powstały portrety 30 uznanych osobowości, które w ostatnich trzech dekadach miały istotny wpływ na kształtowanie Polski. Dochód z aukcji prac wesprze projekty czterech organizacji społecznych, w tym cykl „Odporna szkoła” realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Dnia 24 września wystartowała ogólnopolska kampania edukacyjna na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju – Dobre Cele. Ma pokazać Polakom, jak codziennymi wyborami i działaniami przyczynić się do lepszej przyszłości planety i poprawy jakości życia. Jej organizatorem jest Kampania 17 Celów. Centrum Edukacji Obywatelskiej, które od lat działa na rzecz Celów przez zachęcanie do poruszania w szkole tematyki zrównoważonego rozwoju, zostało partnerem kampanii.
W Centrum Edukacji Obywatelskiej niezmiennie wierzymy, że kluczem do zmiany jest współpraca i solidarność. Dlatego jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że nasz program “I am European: Historie i fakty o migracjach na XXI wiek” tworzymy razem z sześcioma innymi państwami Unii Europejskiej, a teraz także z trzema organizacjami z Polski, które działają na rzecz budowania otwartych społeczności!

Strony